Kalkstein uit Spanje

In ons assortiment ondergebracht bij Kalksteen.

Nero Marquina

Nero Marquina is een diepzwarte Spaanse kalksteen met scherp getekende witte calcietaders en een sterk contrastbeeld. Polijstbaar als een klassiek marmer — ingezet voor exclusieve wandbekledingen, vloeren, trappen en markante wastafelbladen.

Kalkstein Spanje
Beschikbaar als: Platen, Plinten, Tegels & vloeren, Korstplaten

Andere handelsnamen: Black Markina, Nero Bilbao, Preto Marquina, RO-02-046, Spanisch Schwarz

Over Nero Marquina

Nero Marquina leeft van het contrast. De steen toont een dicht zwart grondveld dat wordt doorlopen door lichte, deels bliksemachtig doorlopende witte aders. Anders dan een gelijkmatig zwart hardgesteente oogt Nero Marquina niet rustig of neutraal, maar grafisch en bijna dramatisch. Juist daarom wordt de steen zo vaak ingezet wanneer een vlak bewust als blikvanger moet functioneren: als schouwbekleding, als verlicht of grootformaat wandvlak, als vloer in representatieve entreegebieden of als donkere plaat in de badkamer. De uit voorraad beschikbare oppervlaktebewerkingen staan in het blok »Afwerkingen« verderop.

In de voorraad

Actuele beschikbaarheid uit ons magazijn.

59 platen op voorraad · plus 15 blokken

Diktes: 1–3 cm · Afwerkingen: Gepolijst · Beschikbaar als: Platen, Plinten, Tegels & vloeren, Korstplaten

Dagelijks bijgewerkt uit onze live voorraad.

Geschiktheid per toepassing

Beperkt geschikt

Onderhoud & verwerking

Nero Marquina is een zuurgevoelige kalksteen. Wijn, citroensap, azijn, cola, sanitairreinigers of ontkalkers laten op het gepolijste oppervlak etssporen achter — zichtbaar als matte schaduwen of glansverlies. Dat is het beslissende verschil met zwarte hardgesteenten als Nero Assoluto en onderdeel van de materiaalkarakteristiek waarmee u bewust rekening moet houden.

Voor keukenbladen en wastafels is een impregnering op silaan- of polysiloxaanbasis verplicht. Zij verhindert het binnendringen van water, olie en kleurstoffen en vermindert vlekvorming — maar zij heft de zuurgevoeligheid niet op. Bij gepolijste oppervlakken adviseren wij de impregnering elke 1-2 jaar op te frissen.

De dagelijkse verzorging gebeurt met een pH-neutrale natuursteenreiniger en een zachte microvezeldoek. Op donkere vlakken werkt u beter niet te nat en neemt u restanten netjes droog af, zodat er geen strepen ontstaan. Vermijd azijnreinigers, cementsluierverwijderaars, zuurhoudende sanitairreinigers en sterk alkalische middelen.

Wijn, koffie, olie, citroensap of cosmeticaproducten mogen op gepolijste vlakken niet lang inwerken — direct afvegen en met schoon water nawissen. Voor keukens en badkamers is een regelmatige visuele controle zinvol, omdat donkere oppervlakken veranderingen vaak pas tonen wanneer ze al zijn ingetrokken.

Voor permanent aan het weer blootgestelde buitenvlakken is Nero Marquina slechts beperkt geschikt. Binnen is het materiaal bij vakkundige verzorging langdurig stabiel.

Veelgestelde vragen

Is Nero Marquina geschikt voor de keuken?

Beperkt. Nero Marquina is een zuurgevoelige kalksteen — als keukenblad functioneert hij vooral dan goed wanneer u het patina accepteert, consequent impregneert en citroensap, azijn, olie of rode wijn snel verwijdert. Wie een zorgeloos zwart keukenblad zoekt, is met Nero Assoluto of Toros Siyah beter gediend.

Welke afwerkingen zijn er bij Nero Marquina?

De uit voorraad beschikbare oppervlaktebewerkingen staan in het blok »Afwerkingen« op deze pagina.

Waar komt Nero Marquina vandaan?

Nero Marquina komt uit Noord-Spanje, uit de regio Markina-Xemein in Baskenland. Kenmerkend is het diepzwarte grondveld met lichte, bliksemachtig doorlopende witte calcietaders.

Hoe reinig en verzorg ik Nero Marquina?

Uitsluitend pH-neutrale natuursteenreinigers gebruiken. Werk met weinig water en een zachte microvezeldoek, zonder zuurhoudende of schurende producten. Wrijf het vlak op donkere steen droog na, zodat er geen strepen achterblijven. De impregnering elke 1-2 jaar opfrissen.

Is Nero Marquina vorstbestendig en geschikt voor buiten?

Voor permanent aan het weer blootgestelde buitenvlakken is Nero Marquina slechts beperkt geschikt — als zuurgevoelige kalksteen reageert het materiaal gevoeliger op strooizout en zure neerslag dan een hardgesteente. Binnen is hij de duidelijk veiligere keuze.

Nero Marquina of Nero Assoluto — wat is beter?

Dat zijn twee volstrekt verschillende materiaalconcepten. Nero Marquina is een zwarte kalksteen met levendige witte adering en een elegant, maar gevoelig oppervlak. Nero Assoluto is een zwart hardgesteente, duidelijk zuurbestendiger en rustiger in het plaatbeeld — maar daarvoor minder expressief.

Wat kost Nero Marquina?

De prijs hangt af van partij, dikte, afwerking en verwerking — een serieuze vaste prijs per vierkante meter bestaat bij natuursteen niet. Zakelijke klanten zien prijzen zodra hun B2B-account is vrijgegeven, particulieren ontvangen een compleet aanbod via een verwerker bij hen in de buurt.

Live voorraad bekijken Afspraak aanvragen